Yetimlere Dair Çeşitli Yardımlar

"Arkalarında bıraktıkları zayıf çocuklardan dolayı endişe duyanlar, (velayetleri altında olan yetimler konusunda Allah’tan) korksunlar. (Geride bıraktıkları öz evlatlarına nasıl davranılmasını istiyorlarsa sorumlu oldukları yetimlere de öyle davransınlar.) Allah’tan korkup sakınsınlar ve dosdoğru söz söylesinler." (4/Nîsa, 9)

"O hâlde, sakın yetimi kahretme/hor görüp ezme!" (93/Duhâ, 9)

"Ben ve yetime kol kanat geren kimse cennette (işaret parmağıyla orta parmağını gösterip aralarını hafifçe açarak) böyle (yan yana) olacağız." (Buhari)

Kendisi yetim olan ve yetimleri ümmetine emanet olarak bırakan Nebi'nin (sav) izinde toplumsal emanetlerimiz olan yetimlerimize her türlü yardımlarınızı ulaştırıyoruz.

Faaliyete geçtiğimiz 2019 yılı Nisan ayından bu güne kadar 17+ yetim çocuğumuzun aylık eğitim, gıda ve giyecek masrafını üstleniyoruz.

Bu Ecir’e siz de katkıda bulunmak ister misiniz?

* Bir yetimin aylık ihtiyacı 350 tl’dir. Siz bu ücretin bir kısmına ya da tamamından fazlasına katkıda bulunabilirsiniz.

 

İhtiyaç sahiplerine yaptığımız yardımlarda sizin de katkınız olsun istiyorsanız, aşağıdaki hesap bilgileri aracılığı ile yardımlarınızı bize ulaştırabilirsiniz. İlgili formu doldurmanız halinde hesabımıza gönderdiğiniz yardımları kontrol edebilir ve sizleri faaliyetlerimizden haberdar edebiliriz. Ayrıntılı bilgi için bizlere (+90) 532 174 93 93 WhatsApp hattımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Allah (cc) sizden ve bizden kabul buyursun. 

Yetimlere Dair Çeşitli Yardımlar

Yardım Miktarı

Bilgileriniz

Banka Bilgileri

Alıcı İsmi: ECİR KAPISI HİZMET EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ

💳 ZİRAAT KATILIM

Türk Lirası: TR75 0020 9000 0135 7565 0000 01

Euro: TR21 0020 9000 0135 7565 0000 03

Diğer Yardımlarımız

Kira ve Fatura Yardımları

Kira ve Fatura Yardımları

Sizlerden gelen yardımları, ev kiralarını ve faturalarını ödemekte zorlanan ailelerimize ulaştırıyoruz..

Burs Yardımları

Burs Yardımları

Sizlerden gelen yardımları, Ümmetin ihyası için kendini ilme adamış, ilim talebelerine ulaştırıyoruz..

Kumanya Yardımları

Kumanya Yardımları

Sizlerden gelen bağışlar ile, yiyecek sıkıntısı yaşayan ailelerimize aylık erzak yardımında bulunuyoruz.